Klienta un lojalitātes kartes Klienta un lojalitātes kartes

Aktuālākās tendences logotipu dizainā šodien

Cilvēki labāk atceras vizuālu informāciju nekā vārdus vai skaitļus, un viens no izplatītākajiem vizuālās informācijas sniedzējiem ir logotipi, kurus var atrast uz visiem ikdienā patērējamajiem produktiem. Un tomēr, daži produkti ir populārāki salīdzinājumā ar citiem, ko var izskaidrot ar izmantoto produkta logotipa izstrādes tehniku, kas padara produktu vizuāli pievilcīgāku potenciālajiem klientiem.


Piedāvājam ieskatu pēdējā laika populārākajās logotipu dizaina tendencēs un tehnikās.

 

logo izstrade51 rakstamNegatīvais laukums (Negative Space)

Negatīvā laukuma pielietojums ir viena no patreiz populārākajām logotipu izstrādes tehnikām. Ar šo tehniku var panākt divu, vai vairāku elementu iekļaušanu vienā logotipā, izmantojot atšķirīgus krāsu toņus. Daudzi grafiskie dizaineri atzīst šo tehniku kā vienu no labākajām nesarežģītu, bet trāpīgu logotipu izveidošanā.

Negatīvā laukuma tehnikas pievilcība slēpjas faktā, ka ar šo tehniku ir iespējams iekļaut logotipos elementus, kurus klienti ne vienmēr uzreiz pamana, bet rezultātā šāda veida logotipi ir vieni no tiem, kurus klienti atceras vislabāk.

 pelican logo 130endurance shoes 140px vinopiano 130px negative space 3 100px

 

logo izstrade78 rakstamLīnijas (Lineart)

Līniju pielietojums logotipu izstrādē ir populāra, vienkārša un pozitīvi novērtēta dizaina tehnika. Šajā tehnikā veidotie logotipi sastāv tikai no taisnām un liektām līnijām, kuras parasti zīmē ar brīvu roku grafiskajās datorprogrammās.

riga ship yard 100px olympics 150px java logo 150pxlinkin park logo 80px

 

 

 

efeect 3D 33 rakstamDinamiski līnijveida elementi (Dynamic Letterpress)

Grafisko dizaineru vidū dinamisku līnijveida elementu izmantošana ir plaši pielietota tehnika iespaidīgu logotipu izveidē. Tās galvenais elements ir dažāda biezuma līnijas, kas it kā “izplūst” ārpus logotipa kontūrām, tādējādi piešķirot tam dinamisku “kustības” efektu. Šī ir viena no iecienītākajām logotipu dizaina tehnikām šodien.

Šajā tehnikā svarīgākais ir dažāda biezuma līnijveida elementi, un mērķtiecīgs izvietojums.

new balance 150px9b6df9cf8cb14dda964c540275260439 190pxspeed racer vector logo 150px

 

Attistibas tehnology rakstam 2Pārejošu toņu pārklājums (Gradient Mesh)

Viena no jaunākajām logotipu izstrādes tehnikām ir pārejošu toņu pārklājums, kuram raksturīgas liektas un vērptas figūras slāņos, kuri pārklāj viens otru, tādējādi panākot telpiskuma efektu. Krāsu izvēle un pielietojums ir ļoti svarīgi aspekti šajā tehnikā.

Šo tehniku izmanto samērā reti, jo tās galvenais uzdevums ir panākt telpiskuma efektu logotipā, tāpēc pārejošu toņu pārklājumu izmanto tikai gadījumos, kad jāatspoguļo uzņēmuma galvenais moto.

Apple Logo 100px best logo of 2016 40 210 Firefox Logo 100px

 

akers rakstam

Abstrakcija ar poligonu elementiem (Polygon Abstract)

Lai gan šīs tehnikas nosaukums izklausās sarežģīti, abstrakcija ar poligonu elementiem ir viena no vienkāršākajām tehnikām, kas piešķir logotipiem interesantu vizuālo izskatu. Šajā tehnikā galvenie elementi ir trīsstūrveida figūras un krāsas ar toņu pāreju, kas piešķir dizainam telpisku locīta papīra efektu. Šobrīd abstrakcija ar poligonu elementiem ir viena no visizplatītākajām logotipu izstrādes tehnikām, kuru īpaši ir iecienījuši uzņēmumi, kuriem vēlas pārsteigt savus klientus un konkurentus ar inovatīvu firmas dizainu.

BP logo E78534F528 80pxNintendo GameCube image nintendo gamecube 36337231 737 639 140pxpicture13945231276627 180px

 

logokronbergPārklājums (Overlap Technique)

Pārklājuma tehnikai ir raksturīgi viens otru pārklājoši elementi slāņos. Šāds elementu izkārtojums ir paredzēts trīsdimensiju efekta panākšanai, bet krāsu toņu un ēnojuma pielietojums šajā tehnikā rada dinamisku telpiskuma izjūtu. Viens no veiksmīgākajiem logotipiem ir starptautiskajam interneta veikalam eBay.

Ir iespējams, ka eBay logotipā cits citu pārklājošie burti izstrādāti ar nolūku panākt līdzību ar pircēju pūli tirgū, tādējādi uzsverot uzņēmuma nozari un galvenās vērtības.

   ebay logo Transparent download 180pxWildlife cs logo15 80px1200px Mastercard logo 100pxtruman logo 1x 220px

 

Golden Crab rakstam2D logotipa pārveidošana par 3D (3D in 2D)

Šī tehnika iespējams ir pati jaunākā tendence mūsdienīgu logotipu dizainā. Šeit uzsvars tiek likts uz trīsdimensiju efekta panākšanu divdimensiju logotipam, izmantojot pārejošus krāsu toņus un tekstūras. Šādā tehnikā veidotiem logotipiem ir efektīvāks vizuālais iespaids, tāpēc šādus logotipus izvēlas uzņēmumi, kuriem ir svarīgi tapt pamanāmiem savā jomā - gan sniedzot savus pakalpojumus, gan izceļoties ar savu firmas dizainu.

McDonalds Arch 1024x778 100pxAudi logo rakstam 140pxvolkswagenlogo rakstam 160px

 

 

 

Šis ir neliels ieskats aktuālākajās logotipu dizaina tehnikās, kas var palīdzēt Jums pilveidot firmas dizainu, lai nodrošinātu vēl efektīvāku komunikāciju starp uzņēmumu un potenciālajiem klientiem. Un tomēr, Jums pašiem ir jāizlemj, kura no šīm tehnikām ir visatbilstošākā Jūsu uzņēmuma logotipam.